>Zachowanie się kierującego pojazdem w stosunku do autobusów wjeżdżających na drogę z przystanku

>Zachowanie się kierujących pojazdami w stosunku do autobusu zjeżdżającego z przystanku. Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, kiedy zbliżamy się do przystanku, na którym stoi autobus i ten autobus chce wjechać na drogę, to jeżeli jesteśmy na terenie zabudowanym to mamy obowiązek zwolnić, umożliwić mu wjazd na jezdnię.

Zachować, oczywiście szczególną ostrożność. W razie potrzeby musimy nawet zatrzymać się. Druga ważna rzecz to jest to, że ten autobus, jemu wolno wjechać dopiero kiedy upewni się, że nie spowoduje zagrożenia.

Jeżeli Ty sobie jedziesz i autobus daje sygnał, że chce włączyć się do ruchu, to oczywiście jeśli masz taką możliwość to go przepuść, ale jeżeli jedziesz z dużą prędkością i zostało Ci do autobusu 20 metrów po prostu przejedziesz. Autobus nie ma przed Tobą pierwszeństwa. Czyli w momencie kiedy kierujący autobusem chce włączyć się do ruchu z przystanku na terenie zabudowanym powinieneś umożliwić kierującemu pojazdem włączenie się do ruchu, zmniejszyć prędkość a nawet w razie potrzeby zatrzymać się.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s