>Parkowanie prostopadłe (przodem) na egzaminie państwowym na prawo jazdy.

>Jak wykonać parkowanie na egzaminie państwowym na prawo jazdy wjazd po prawej stronie.

Zaczynamy od ustawienia. Podjeżdżamy do auta, które stoi obok tak, aby bok tego auta był na wysokości naszej głowy, mniej więcej w takim miejscu. Auto staramy się ustawić od stojącego obok samochodu na (odległość) około dwóch metrów. Wtedy będziemy mogli spokojnie wjechać w nasze miejsce parkingowe. Im dalej się ustawisz, tym jest lepiej. Oczywiście ograniczeniem jest miejsce, w którym parkujesz – chodzi o inne auta, które jadą, jaka jest szeroka jezdnia. Ale przy takim ustawieniu optymalnie łatwo wykonasz parkowanie.

Parkowanie prostopadłe przodem.

Po ustawieniu auta, najlepiej w miejscu, kręcisz koła na maksa w prawo i podjeżdżasz. Jeżeli uda ci się wjechać za pierwszym razem – bardzo dobrze, jeżeli nie – przechodzisz do korekty:  koła na maksa w lewo i cofasz. Cofasz aż do takiego momentu, kiedy będziesz mógł już prawie, że na wprost wjechać w swoje miejsce parkingowe. Jeżeli jest za mało, cofasz więcej, tylko trzeba uważać na to, co się dzieje za nami, czy jadą inne samochody.

W takiej pozycji często kręcimy koła już nie znowu na maksa, tylko tak, żeby celować do tego samochodu, do jego boku. Podjeżdżamy – chodzi o to, że przód auta wjeżdża nam tam, gdzie chcemy, ale my musimy za sobą jeszcze wciągnąć tył auta. Podjeżdżamy bliżej, już na takich bardziej prostych kołach tego auta. Gdy tył ustawiony jest już pośrodku, wtedy na maksa dokręcamy koła, aby nasze auto wyprostować i ustawić prostopadle do krawężnika. Na końcu prostujemy koła. Aby wyjechać, na prostych kołach cofamy się, cały czas na prostych kołach, aż do momentu, kiedy no, mniej więcej, przód naszego auta zrówna się z  tyłem tych samochodów. I wtedy na maksa kręcimy w jedną, lub w drugą stronę, w zależności, czy chcemy pojechać do tyłu w prawo, czy do tyłu w lewo.

Jak wygląda prawidłowo zaparkowany samochód, jakie są warunki, to za chwilę, w następnym filmiku omówię.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s