Jak wykonać parkowanie równoległe wjazd tyłem (zatoczka, koperta)? Najlepszy sposób!

Na tym filmiku zaprezentuję najlepszy sposób na wykonanie parkowania równoległego, wjazd tyłem, czyli zatoczki lub koperty. Na początek, parkowanie podzielimy na cztery etapy:

To o czym tu pisze możesz oglądać na filmiku: Parkowanie równoległe najlepszy sposób!

Ustawienie. Podjeżdżamy obok auta, który, przy którym będziemy parkować, tak, aby tył auta ustawić na wysokości naszego słupka przy kierowcy. Jeżeli podjedziemy za daleko, należy na prostych kołach się cofnąć. Odległość od samochodu, około pół metra do osiemdziesięciu centymetrów.

Następny etap; teraz ustawiamy odpowiedni kąt.* Kręcimy koła na maksa w prawo i jedziemy powoli do tyłu. Ustawienie kąta mierzymy za pomocą lewego lusterka. Odpowiedni kąt jest ustawiony wtedy, kiedy w lewym lusterku widać cały samochód, który jest za nami. Wtedy, jadąc na prostych kołach do tyłu zjeżdżamy do krawężnika, a nie do samochodu. Na prostych kołach teraz cofamy auto aż do momentu, kiedy nasze auto będzie około pół metra od krawężnika. Wtedy na maksa koła w lewo, i jedziemy powoli do tyłu. Auto powinno nam wjechać idealnie w zatoczkę, równolegle do krawężnika. Jeżeli tak się nie stanie, jedziemy powoli, aż koła oprą się, aż tylne koło oprze się o krawężnik. Wtedy zostaje tylko korekta, czyli na maksa koła w prawo, i podjeżdżamy do samochodu tyle, ile mamy miejsca. Na maksa koła w lewo, i cofamy, aż auto ustawi się już równolegle do krawężnika. W prawym lusterku będzie widać bardzo dobrze, kiedy nasze auto jest równolegle do krawężnika. Koła należy zostawić ustawione na wprost, i w tym momencie mamy już prawidłowo zaparkowany samochód.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s